1. MASİF AHŞAP ÜRÜNLERİMİN TEMİZLİĞİNİ NASIL YAPMALIYIM?

Ürünlerimizin yüzeyi tam anlamıyla düz değildir.Fakat ürün yüzeyleri son derece sert ve kaygan bir cila yapısına sahiptir.Bu sebeple masif ahşap ürünlerimizin temizliği son derece basit bir şekilde nemli bir bez ve yumuşak kıl bir fırça yardımıyla yapılabilmektedir.Temizlikte herhangi bir kimyasal madde kullanılması gerekmemektedir.

2. MASİF AHŞAP ÜRÜNÜMÜN MONTAJINI KENDİM YAPABİLİRMİYİM?

Ürünlerimizin tamamına yakını sizlere demonte olarak gelmektedir.Ürün montajı yaparken evinizdeki basit el aletleri ile kolayca montaj yapabilir,tekrar taşıma ve ya herhangi bir sebeple sökme halinde ise yine kolayca kendiniz yapabilirsiniz.Ürün montajı esnasında destek alma ihtiyacı duyarsanız www.ntmasif.com sitemizde bulunan montaj videolarından yada satış temsilcisi arkadaşımızdan destek alabilirsiniz.

3. ÜRÜNÜMDE DAHA SONRA ÇATLAK OLUŞTU.NE YAPABİLİRİM?

Ürünlerimizin masif ahşap yani tamamen doğal bir malzemeden oluşması nedeni ile nadirde olsa (bu tip sorunların oluşmaması için imalat aşamasında malzemeler özenle seçilmekte) bu tip sorunlar ilerleyen zamanlarda olabiliyor.Bu tip bir sorunla karşılaşmanız durumunda firmamızın satış temsilcisi ile görüşüp durumu iletmeniz yeterli olacaktır.Ücretsiz tamir kiti en kısa zamanda tarafınıza gönderilerek sorun çözülmektedir.Bu konuda önemle bilmenizi istediğimiz nokta ise bu tip sorunlarda genellikle ürünün yanlış kullanılması neticesi oluşmasıdır.Ürünün direkt güneş ışığına uzun süreli teması,yine uzun süreli suyla teması(dökülen bir sıvının uzun süre kalması) yada uzun süreli kalorifer petekleri,ısı yayan herhangi bir cihaza çok yakın tutulması gibi.

4. MASİF AHŞAP GENEL BİLGİLER:

Uzmanlar mobilyanın ham maddesi olarak doğal masif ahşap ile su bazlı cila ve renklendirici kullanımı tercih edilmesi durumunda ev ve ofis ortamlarında daha doğal ve sağlıklı ortamların oluşacağını belirtiyor.

5. MASİF AHŞAP NEDİR ?

Pratik deyimiyle, tomruktan biçildikten sonra kurutularak veya kurutulmadan kullanılan Ahşap malzemeye Masif Ahşap denir. Hacmi kaplayan ürünün (AĞAÇ) kaplama veya doldurma olmayan som ve saf halidir. Anlaşılacağı üzere tamamen doğaldır.

6. ÜRÜNLERDE KULLANILAN MASİF AĞAÇLAR KURUMU?

Evet.Ürünlerimizin masif ağaçları yüksek teknolojili fırınlarda AB normlarına uygun standartlarda kurutulmaktadır.Doğal kurutma hem zaman alması hem de istenilen sonucun elde edilememesi dolayısıyla tercih edilmemmektedir.

Basit  anlamda kurutma ağaç malzemede bulunan ve ağaç malzemenin çürüme aşınma ve çalışmasına neden olan suyun dışarı atılması işlemidir. Kurutmanın sebebi;  organik olan ağaç malzemenin içinde var olan nemi yok ederek mantar çürüklüğünü, böcek zararlarını yok etmektir. Kurutmayla ağaç malzeme mekanik ve teknik üstünlükler ( işlenebilme, tutkallanma ve çivi tutma kabiliyetinin artması vs.) kazanmasının yanı sıra çalışmasıda minimize edilmiş olur. İki tip kurutma vardır. Bunlar:

1-) Doğal (açık havada) Kurutma

     Bu kurutma hem uzun sürer, hem de dışarıdan kaynaklanan zararlara açıktır. Bunun yanı sıra açık havada kuruyan malzemenin kendi içinde katmanları arasında ısı farklılıkları olacağından eşit kurumaz ve yüzeylerde çatlaklar oluşur. Ağaç malzemenin nemi istenilen düzeye çekilemez.

2-) Teknik Kurutma

     Firmamız da; üretim aşamasında kurulu tam otomatik tesislerde ağaç malzemenin nemi istenilen düzeye çekilir. Böylece ağaç malzemenin kısa sürede  ve eşit olarak kuruması sağlanır. İşletmemizde teknik kurutulan ve %10 nem derecesine çekilmiş ağaç malzemede nem almadığı takdirde tüm mantar ve böcek faaliyetleri nem almaması durumunda durur ve malzemenin çalışma riski minimize edilir. Teknik kurutmalı ağaç malzeme hava kurusu ağaç malzemeden daha az nem alır böylelikle daha dayanıklı olur. Teknik kurutma konusundaki test sonuçları ve raporları İstanbul Üniversitesi Laboratuarların` dan beklenmektedir.

7. MASİF LOFT MOBİLYALARIN DİĞER MOBİLYALARA GÖRE DAYANIKLILIK FARKI NEDİR?

Som malzeme kullanılmayan ürünlerde hava ve çevre şartlarından oluşan dış etkilere karşı mukavemet zayıftır. Ağaç çevre şartlarına daha iyi uyum sağladığından dayanıklılık süresi de uzun olur bu süre yıllarla ölçülür. Ntmasif  ürünlerinin satış sonrasında verdiği garantilerle bu iddiasını ne kadar yerinde olduğunu da kanıtlamış sektöründe daima ilklere imza atmış bir firmadır.

8. HANGİ AĞAÇ TÜRLERİ KULLANILIYOR ?

Masif mobilya yapımında yerli fırınlanmış Köknar, Çam gibi ağaçlar kullanıyoruz. Masif malzemelerin ömrü 200 – 250 senedir. Şu anda mobilya yapımında kullandığımız masif malzemeler Ilgaz Dağı orjinli köknar ağacıdır.

9. ÜRÜNLERDE NE TÜR BOYA,CİLA KULLANILIYOR ?

Biz Ntmasif olarak ürettiğimiz ürünlerde tamamen doğal malzeme kullanıyoruz. Boya ve cilada ise yüsek trafiğe uygun(yoğun kullanıma uygun,sürtünme,darbe,ısı,nem,toz gibi iç ve dış etkenlere dayanıklı) ahşabın dokusuna zarar vermeyen aksine ahşabı ön plana çıkaran insana, doğaya ve çevreye zarar vermeyecek özellikli ürünler kullanıyoruz.

10. MASİF AHŞABIN ÖZELLİKLERİ NELERDİR ?

Masif ahşap, evlerde bulunan bağıl nemi %45-57 oranında muhafaza ederek, bakteri, mantar ve böceklerin üremesini engelleyecek bir ortam oluşturur. Bu nedenle astım gibi solunum problemlerini minimize edecek koşulların oluşmasını sağlar. Ayrıca ahşap bulunduğu mekanda hava sirkülasyonunu sağladığından ortam havasının temizlenmesine’ de yardımcı olur.

Main Menu