Neden Masif Mobilya ?

Neden Masif Mobilya ?

Neden Masif Mobilya ?

MDF ve suntadan farklı olarak ;

MDF: sert veya yumuşak ahşap kalıntılarını parçalayıp ahşap life çevirdikten sonra, yüksek ısı ve basınç altında mum ve reçine tutkal ile oluşan levha şeklinde tasarlanmış ahşap üründür.
Sunta: odun talaşının belli kimyasal birleştiriciler ile karıştırılarak, preslenmesi sonucu elde edilen levhadır. Belirli standartlar dahilinde çeşitli kalınlıklarda üretilir. Suya ve yanmaya karşı dayanımı yoktur. Çeşitli kalitelerde üretilir ve darbe dayanımı kalitesine göre değişir.

Masif Ahşap : tomruktan biçildikten sonra kurutularak veya kurutulmadan kullanılan Ahşap malzemeye Masif Ahşap denir. Hacmi kaplayan ürünün (AĞAÇ) kaplama veya doldurma olmayan som ve saf halidir. Anlaşılacağı üzere tamamen doğaldır.

Masif mobilya: doğal ağaçtan üretilen mobilyaları temsil etmektedir.Üretiminde bir tek ağaç malzeme kullanılan kaplama veya doldurma olmayan oturulan, yemek yenilen, çalışılan, yatılan taşınabilir veya sabit eşyalardır.

Masif ahşap mobilyada mdf ve suntaya şekil vermek için kullanılan tutkal ve ağır metaller kullanılmaz, evlerde bulunan bağıl nemi %45-57 oranında muhafaza ederek, bakteri, mantar ve böceklerin üremesini engelleyecek bir ortam oluşturur. Bu nedenle astım gibi solunum problemlerini minimize edecek koşulların oluşmasını sağlar. Ayrıca ahşap bulunduğu mekanda hava sirkülasyonunu sağladığından ortam havasının temizlenmesine de yardımcı olur.Üzerindeki boya ve cilalar da su bazlı olduğundan bebek ve çocuk sağlığına tamamen zararsızdır.
Tamamen ağaçtan üretilmiş mobilyalar özellikle bebek ve çocuk odaları için tercih edilmelidir. Çocukların uyku düzeni gün içerisindeki tüm aktivitelerini etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Sağlıklı büyüme için sağlıklı mobilyaların tercihi önemlidir.
Sunta, Suntalam, MDF, MDFlam ve Kaplamalı mobilyalardan daha sağlıklı ve kaliteli üretim yapılmaktadır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Main Menu