Masif Ahşabın Yararları

Mobilyanın Tanımı

Masif ahşap malzemeler oldukça dayanıklı ve geri dönüştürülebilirdir.

Masif ahşap malzemeler çok az bakım gerektirir.

Dayanıklıdır, özellikle vida tutma dayanıklılığı diğer tüm kompozit ahşap malzemelerden daha fazladır.

Zımparalama ve inceltme gibi yenileme işlemlerini çok kolay kaldırır. Masif ahşap eşyaya ikinci, üçüncü veya dördüncü bir yaşam sağlar.

Uzun ömürlüdür; Masif ahşaptan yağılmış bir eşyanın ömrü 200 – 250 sene civarındadır.

Masif ahşap, evlerde bulunan bağıl nemi %45-57 oranında muhafaza ederek, bakteri, mantar ve böceklerin üremesini engelleyecek bir ortam oluşturur. Bu nedenle astım gibi solunum problemlerini minimize edecek koşulların oluşmasını sağlar. Ayrıca ahşap bulunduğu mekanda hava sirkülasyonuna yardımcı olduğundan ortam havasının temizlenmesine katkıda bulunur.

Masif ahşap kurutularak veya kurutulmadan kullanılabilir fakat daha dayanıklı, daha uzun ömürlü olmaları için kurutulması gerekmektedir.

Doğal ağaçta üretilmesi sebebiyle masif ahşap olarak adlandırılan ürünlerin kullanımı birçok açıdan çeşitli yararları da beraberinde getirir. İskandinav tarzı modern mobilya denilince akla gelen ilk merkezlerden olan Bauhaus estetiğini en uygun şartlarda sizlere sağlamanın haklı gururunu yaşamaktayız. Masif ahşap seçimlerinde, kullanılacak ürün kalitesi de belirleyici olur. Özellikle kolay bir şekilde işlenebilmesi ve farklı boya kullanımlarıyla çok daha ilgi çekici hale getirilmesi önemlidir. Ayrıca sağlıklı olmasından dolayı da çocuk ve yatak odaları ürünlerinde masif mobilyalar tercih edilebilir, oturma ürünleri için en iyi seçenek olarak öne çıkarılabilir.  Art Nouveau  etkisinin hem ABD hem de Avrupa’da parladığını düşünürsek ortaya konulacak modern yapılı mobilya üzerindeki etkisi de eşsiz görünüm  sunacaktır.

Masif Ahşabın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Main Menu